Ako si vybrať kvalitný matrac pre dokonalý relax

Kvalitný a zdravý spánok potrebujeme všetci, bez ohľadu na vek a životný štýl. Moderná doba má zrýchlené tempo, ktorému sa prispôsobujú deti, ľudia v produktívnom veku ale aj seniori. Kvalitný zdravotný a zároveň aj ortopedický matrac si Váš organizmus zaslúži. Malé deti ho potrebujú kvôli zdravému vývoju, aktívni ľudia v plnom pracovnom nasadení kvôli dokonalému […]

Kvalitný a zdravý spánok potrebujeme všetci, bez ohľadu na vek a životný štýl. Moderná doba má zrýchlené tempo, ktorému sa prispôsobujú deti, ľudia v produktívnom veku ale aj seniori. Kvalitný zdravotný a zároveň aj ortopedický matrac si Váš organizmus zaslúži. Malé deti ho potrebujú kvôli zdravému vývoju, aktívni ľudia v plnom pracovnom nasadení kvôli dokonalému relaxu a seniori na správny oddych a úľavu od bolestí.

Z ponuky kvalitne matrace budete mať možnosť veľmi širokého výberu matracov z výsostne prírodných materiálov a s patentovanou technológiou ich výroby, ktorá reaguje na požiadavky ortopédov, pediatrov a fyzioterapeutov.

interior-design-5689720_640

Tak čo je teda najdôležitejšie pri výbere správneho matraca pre Vás?

Vždy si vyberáte z dvoch základných skupín matracov – pružinové s kvalitným systémom špeciálnych pružín alebo sendvičové s patentovanou a certifikovanou penou, latexom alebo gumokokosom. Na základe prvého výberu z dvoch možností si zvolíte podložku – pod pružinový matrac je priam ideálny polohovateľný lamelový rošt a pod tvrdšie sendvičové matrace sa hodia nepolohovateľné rošty a pod mäkšie sendvičové matrace sa hodia polohovateľné rošty.

Tvrdosť matraca a jej výber súvisí s tým v akej polohe často spíte – ak ležíte v najzdravšej polohe na chrbte zvoľte si tvrdší matrac, ak sa schúlite na boku do klbka zvoľte si mäkší matrac.

Aj Váš životný štýl vplýva na výber matraca a preto, ak ste aktívny a so športovým duchom uprednostnite tvrdší matrac, ak ste senior alebo skôr administratívny, kancelársky typ zvoľte mäkší matrac.

Špeciálnu ponuku tvoria detské matrace vyvinuté ortopédmi a určené špeciálne pre deti.

baby-3149224_640

Dokonalý výber dopĺňa vhodná šírka a výška – v ponuke je množstvo rozmerov aj vrátane atypických, ale všeobecne by malo platiť, že jedna tretina výšky matraca by mala presiahnuť rám postele a zvyšné dve tretinyvýšky by mali byť uložené v ráme.

Kvalita a profesionálne spracovanie aj vrátane rád odborníkov Vám výber určite uľahčia a zjednodušia rozhodovanie.