Chata ako podnik

Slováci sú veľmi podnikavý národ. Podnikanie nie je iba o remeselnej činnosti a neustále sa opakujúcej snahe. Spojiť sa dá príjemné aj s užitočným. Som rodený biznisman a neustále srším nápadmi na podnikanie. Po každé mi to ale nejak vychádza tak, že musím pracovať určité hodiny, tak ako v klasickom zamestnaní. Tento typ práce mi ale vôbec nevyhovuje. Čo takto práca […]

Slováci sú veľmi podnikavý národ. Podnikanie nie je iba o remeselnej činnosti a neustále sa opakujúcej snahe. Spojiť sa dá príjemné aj s užitočným. Som rodený biznisman a neustále srším nápadmi na podnikanie. Po každé mi to ale nejak vychádza tak, že musím pracovať určité hodiny, tak ako v klasickom zamestnaní. Tento typ práce mi ale vôbec nevyhovuje. Čo takto práca z domu alebo cez internet. Od skladaní pier po finančného poradcu… Poznáme tie skvelé ponuky práce z domu. 99% je buď podvod alebo s nimi v živote poriadne nezarobíte.

práca cez internet by ma asi nebavila

Toto tiež nebude moja vysnívaná cesta. A potom prišlo leto a konečne dovolenka. Krásna chata v príjemnom prostredí Liptova. Nakoľko sme cestovali aj s deťmi, hľadali sme niečo, kde by si užil to svoje každý. A samozrejme za prijateľnú cenu. Našli sme a boli sme maximálne spokojný. A vtedy mi to došlo! Čo keby som si kúpila malý pozemok a postavila na nej rekreačnú chatu. Prírodu milujem a rada komunikujem s ľuďmi. Tak prečo nie, poďme do toho! Začalo sa hľadanie pozemku, s chatou, bez chaty… Moja predstava zahŕňala miesto kde by mali klienti pokoj ale mohli by si užívať každý deň niečo nové.

Dnes prenajímam rekreačnú chatu

Nakoniec sa mi podarilo nájsť menší pozemok so starou tehlovou chatou. Prostredie bolo príjemné a pokojné. Ideálne pre vyťažených mestských ľudí. Chata vyzerala ako z minulého storočia. To mi však ale nevadilo, inakosť predsa ľudí priťahuje. Po malej rekonštrukcii, pri ktorej sme zachovali celkový výzor domčeka sme upravili a zariadili pozemok. Vznikla nám tu terasa, malá záhradka a samozrejme detské ihrisko. Tak a sezóna sa môže začať! Tento biznis si teda paráde užijem. Rozmýšľali ste niekedy aj Vy nad zmenou životného štýlu? Niekedy táto zmena prináša aj krušné, veselé a príjemné zážitky. Svoju voľbu teda neľutujem. A išla by som do toho znovu.