Priatel prišiel o prácu

S priateľom sme spolu 4 mesiace. Na začiatku som mala pocit, že sme si veľmi kompatibilné, pokiaľ ide o naše myšlienky, hodnoty a výhľad do budúcnosti. Niečo málo o nás: Som človek, ktorý na sebe veľa pracoval, mám vyštudovaný obchod a prácu so slušným platom a rada sa neustále zdokonaľujem a investujem do svojej budúcnosti. […]

S priateľom sme spolu 4 mesiace. Na začiatku som mala pocit, že sme si veľmi kompatibilné, pokiaľ ide o naše myšlienky, hodnoty a výhľad do budúcnosti. Niečo málo o nás: Som človek, ktorý na sebe veľa pracoval, mám vyštudovaný obchod a prácu so slušným platom a rada sa neustále zdokonaľujem a investujem do svojej budúcnosti. Ušla som dlhú cestu, keď som sa v mladom veku presťahovala do inej krajiny a naučila sa jazyk a tak. Na druhú stranu môj priateľ také šťastie na vysokú školu nemal, predtým pracoval ako doručovateľ, ale teraz je bez práce. Necítila som medzi nami priepasť, pretože som ho vnímala ako človeka, ktorý má ambície a ciele zlepšiť svoju situáciu.

s

Rozprával mi o tom, že chce začať študovať a získať prácu v kancelárii, a ja som ho podporovala. Spolupracovala som na vylepšení jeho životopisu a pomohla som mu hľadať nové zamestnania. Ale v poslednom čase mám pocit, že to so zmenou svojej situácie nemyslí vážne, a mám pocit, že to medzi nami začína vytvárať priepasť. Trávi svoj čas hraním až do rána a potom spí až do poludnia a vždy hovorí, že sa cíti znudený a nesvoj a pritom každý deň robí to isté. Párkrát sme o tom hovorili, ale snažia sa vyhýbať vážnym rozhovorom, čo mi naozaj vadí.

s

Jeho postoj k životu v niektorých ohľadoch negatívne ovplyvnil môj život, pretože mám pocit, že ma tiež pomaly sťahuje dole. Nevadí mi, že sme v rôznych fázach života, pretože si myslím, že ambície zlepšiť sa stačí na to, aby som toho človeka rešpektoval bez ohľadu na jeho situáciu. Lenže postupne mi dochádza, že je jednoducho medzi nami nejaká priepasť, ktorá všetko toto krásne ničí. Bolo by to super, až na to, že v poslednom čase sa zmenil. Ja naozaj neviem, čo si o tom mám myslieť. Nechcem ho opustiť len kvôli tomu, že nemá prácu, ale tiež nechcem, aby len sedel a hral hry na počítači a podobne.