Starostlivosť o akváriové rybičky

Jéééj, akváriové rybičky. Sú veľmi častým zvieratkom u mnohých detí. O akváriové rybičky je veľmi jednoduché sa postarať. Čo potrebujete mať, aby ste mohli mať akváriové rybičky práve u vás doma? Mať zvieratko by chcelo každé dieťa. Ak nemáte chuť starať sa o psa alebo o mačku, či o hlodavca, vynikajúcim riešením pre váš problém […]

Jéééj, akváriové rybičky. Sú veľmi častým zvieratkom u mnohých detí. O akváriové rybičky je veľmi jednoduché sa postarať. Čo potrebujete mať, aby ste mohli mať akváriové rybičky práve u vás doma? Mať zvieratko by chcelo každé dieťa. Ak nemáte chuť starať sa o psa alebo o mačku, či o hlodavca, vynikajúcim riešením pre váš problém sú práve akváriové rybičky. Tie nevydávajú žiadny štekot, či mňaučanie, čo by mohlo narúšať spolunažívanie so susedmi v panelákovom byte. Akváriové rybičky sú veľmi tichým zvieratkom. Nepotrebujú veľa starostlivosti.

akváriové rybičky

Starostlivosť o rybičky je veľmi jednoduché. Rybičky potrebujú, aby ste im vymieňali vodu v akvárii. Potrebujú mať vodu okysličenú. Na okysličenie vody kúpite veľmi rýchlo a lacno takú špongiu s hadičkou. Tú umiestnite do akvária a druhý koniec von. Aby mali vaše rybičky dostatok kyslíka, potrebujete kúpiť okysličovač s motorčekom. Ten bude poskytovať akváriovým rybičkám dostatok kyslíka pre život vo vode. Rybičky jedia krmivo pre rybičky. Dostanete ich v malých škatuľkách, ktoré nie sú náročné na prepravu z obchodu domov. Nie ako u psov s veľkými baleniami granúl. Akváriové rybičky sú nenáročnými živočíchmi. Pokojne si plávajú vo svojom akviárii, kde majú svoj domov.

rybička

Mnoho rybičiek je farebných. Ak si zakúpite rybičky rôznych farieb, budete zažívať krajší pohľad na vaše akvárium. Avšak pozor na rôzne druhy rybičiek. Niektoré druhy rybičiek sa s inými nemajú príliš v láske a môžu sa navzájom pojesť. To by ste nechceli. Najčastejšími akváriovými rybičkami sú neónky, gupky alebo také rybičky, ktoré vám čistia zvnútra sklo akvária. Sú vynikajúce, pretože sa o čistenie akvária nemusíte príliš starať práve vy. Oni to urobia za vás. Každé malé dieťa by sa chcelo starať o nejaké zvieratko. Doprajte mu práve akváriové rybičky, ktoré svojmu dieťaťu môžete umiestniť v jeho destkej izbe.