Tri odtiene bielej farby svetla môžete prepájať a kombinovať podľa svojich predstáv

Medzi odvetvia, kde sa prejavila nutnosť šetriť energiu a zároveň vyrábať ekologické produkty patrí aj osvetľovacia technika, kam zaraďujeme aj osvetlenie domácností, obchodov, administratívnych priestorov či exteriéru, vlastne všade, kde treba vniesť svetlo. Technológie, ktoré sa vyvíjajú, majú za úlohu uľahčovať, ale aj zlepšovať život, šetriť elektrickú energiu, chrániť životné prostredie, ale pritom ponúkať mr16 […]

Medzi odvetvia, kde sa prejavila nutnosť šetriť energiu a zároveň vyrábať ekologické produkty patrí aj osvetľovacia technika, kam zaraďujeme aj osvetlenie domácností, obchodov, administratívnych priestorov či exteriéru, vlastne všade, kde treba vniesť svetlo. Technológie, ktoré sa vyvíjajú, majú za úlohu uľahčovať, ale aj zlepšovať život, šetriť elektrickú energiu, chrániť životné prostredie, ale pritom ponúkať mr16 led 12v rovnaký výkon či porovnateľnú kvalitu, častokrát aj vyššiu. To sa dá povedať aj v spojitosti so svietidlami, keď doteraz používané halogénové osvetlenie nahradili LED-ky, oveľa variabilnejšie a úspornejšie, výkonom porovnateľné, ale ekologické a dizajnovo pútavejšie.

Zmenou prešli aj reflektory

LED technológiou sa vyrábajú najmä žiarovky, ale aj známe panely, trubice, reflektory a srdcia zákazníkov si získali veľmi netradičné LED pásiky. Všetky typy sú v ponuke v troch základných odtieňoch bielej farby, a to neutrálnej, studenej a teplej a dopĺňajú ich aj farebné svetlá v odtieni modrá, zelená a červená. Podľa toho, akú atmosféru si chcete v priestore vytvoriť, použijete aj farby svetla, jeho intenzitu a prechody medzi odtieňmi si takisto môžete nastaviť na želanie a v závislosti od príležitosti, na večierok, párty či svadbu a podobne.

Najbežnejšie sa v domácnostiach či na pracoviskách používajú tradičné žiarovky, no dnes už v prevedení úspornej LED technológii. Jedným z typov týchto žiaroviek je LED žiarovka MR16 v neutrálnom bielom odtieni, vyrábanou s päticou MR16, typ LED je použitý SMD2835, žiarovka má priemer maximálne 50mm a maximálna dĺžka je 54mm, umožňuje nastaviť uhol svietenia až 100° a CRI je väčšie ako 80. LED žiarovka MR16 má životnosť až 25-tisíc hodín a na výber je teplá, studená a neutrálna biela farba svetla.

Prepracované LED žiarovky do každej miestnosti

Odtiene bielej farby svetla majú svoj význam pri využívaní v rozličných priestoroch podľa druhu činnosti, na pokojné oddychovanie je vhodná teplá biela, pri nutnosti podávať výkony a byť aktívny treba staviť na studený odtieň, no ak si nie ste istí, ktorý odtieň je vhodnejší, rozhodnite sa pre neutrálnu bielu, nič nepokazíte.